• Fotel kosmetyczny do pedicure

Zabieg pedicure łączy dziś nie tylko pielęgnację paznokci, ale także szereg zabiegów relaksacyjnych, dzięki którym klientka podczas zabiegu może się zrelaksować i odprężyć. Wygodny fotel do pedicure to klucz do sukcesu, bo jeśli jesteś dobrym mistrzem i masz doskonałe wyposażenie w swoim salonie, to na pewno liczba klientów wzrośnie.

Fotel do pedicure, jak wybrać

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów.

Przede wszystkim zdecyduj o funkcjonalności fotela. Zastanów się, gdzie będzie się znajdował atrybut, czy potrzebujesz miejsca na wannę. Jeśli jest to fotel SPA, najlepszym rozwiązaniem będą wanny w zestawie. Zdecyduj, czy potrzebujesz funkcji obrotu o 360 stopni, czy fotel zawsze będzie nieruchomym.

Następnie powinieneś przestudiować materiał, z którego wykonane są fotele do pedicure. Najpopularniejsze to: skóra naturalna i skóra ekologiczna. Cena za każdą z przedstawionych opcji jest odpowiednia. Większość mistrzów woli sztuczną skórę. Jest mniej podatna na działanie chemikaliów, wilgoci, nie jest podatna na pęknięcia ani zarysowania i jest długo eksploatowana.

Po trzecie, fotel musi mieć ergonomiczne oparcie, tapicerowane siedzisko i podłokietniki. Komfort klienta to przede wszystkim. Nie zapomnij o wygodzie mistrza. Ogromnym bonusem będzie obecność mechanizmu regulacji wysokości. Mechanizmy to: mechaniczne, hydrauliczne, pneumatyczne i elektryczne. Za najpopularniejsze uważa się hydrauliczne i elektryczne.

Nie mniej ważny, ale nawet zaawansowanym aspektem wyboru jest design fotela do pedicure. Design i organizacja pokoju to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę klienci, wchodząc do salonu. Bardzo ważne jest, aby wszystkie elementy były ze sobą połączone, uzupełniały się i pasowały do ogólnego obrazu stylu.