• Dezynfekcja i sterylizacja w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Dezynfekcja i sterylizacja

kolarti.pl rozumiemy, że czystość jest ważna w każdym miejscu pracy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz salon fryzjerski, salon makijażu czy laboratorium, czystość jest niezbędna do utrzymania profesjonalnego wizerunku oraz ochrony Twoich pracowników i klientów. Dlatego oferujemy szereg urządzeń do dezynfekcji i sterylizacji, zaprojektowanych tak, aby spełniały specyficzne potrzeby Twojej firmy. Nasz sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji umożliwi  utrzymanie miejsca pracy w czystości i bezpieczeństwie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach.

Stolik pod autoklaw ATLAS
Stolik pod autoklaw ATLAS
Produkt niedostępny

Dezynfekcja, sterylizacja, odkażanie czy sanityzacja

Możesz usłyszeć terminy „dezynfekować”, „sterylizować”, a nawet „odkazić” używane zamiennie, ale to nie to samo. Wszystkie te metody są procesami przeciwdrobnoustrojowymi, których celem jest zabicie zarazków. Istnieją jednak kluczowe różnice, które należy zrozumieć przed wybraniem najlepszego sposobu dekontaminacji w Twoim salonie piękności. Ogólnie rzecz biorąc, sterylizacja jest najbardziej zaawansowaną formą odkażania, ale zarówno dezynfekcja, jak i sterylizacja zabijają więcej zarazków niż proces podstawowego odkażania. 

Dezynfekcja to proces usuwania szkodliwych organizmów z przedmiotów za pomocą fizycznych, chemicznych i termiczno-chemicznych metod. Jest to jedna z niezbędnych metod utrzymania czystości w każdym salonie kosmetycznym. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne drobnoustrojów, lecz może nie poradzić sobie z ich formami przetrwalnikowymi. 

Sterylizacja w przeciwieństwie do dezynfekcji, niszczy wszystkie mikroorganizmy razem z ich formami przetrwalnikowymi. Jest niezbędną metodą pozwalającą na wyjałowienie narzędzi kosmetycznych i fryzjerskich. Istnieją różne metody sterylizacji, ale najbardziej powszechną metodą jest wyjaławianie z użyciem pary wodnej pod ciśnieniem (autoklawowanie). Stosuje się także gazowy nadtlenek wodoru, gazowy tlenek etylenu i promieniowanie jonizujące. Pamiętaj, że dezynfekcja i sterylizacja narzędzi kosmetycznych i fryzjerskich jest konieczną i wymaganą praktyką, zgodną z obowiązującymi standardami pracy w każdym, profesjonalnym salonie piękności. 

Sanityzacja (inaczej odkażanie) to kolejna metoda usuwania brudu i zabijania zarazków, która często jest mylona ze sterylizacją. Podczas gdy sterylizacja pozbywa się wszystkich zarazków, sanityzacja ma na celu obniżenie ich ilości do bezpiecznego poziomu. Proces sanityzacji może obejmować zarówno czyszczenie, jak i dezynfekcję.