Jaka jest różnica między kawitacją domową a kawitacją salonową?

Urządzenie kawitacyjne emituje fale ultradźwiękowe, ich częstotliwość jest różna do użytku domowego i salonowego. Ultradźwięki ogólnie odnoszą się do fal dźwiękowych powyżej 20 kHz (kiloherców), ale im wyższa częstotliwość, tym krótszy zasięg. Podczas używania go do kawitacji, im niższa częstotliwość, tym głębiej fale dźwiękowe wpływają na komórki tłuszczowe, dzięki czemu można uzyskać wyraźniejszy efekt. Częstotliwość wyjściowa urządzenia kawitacyjnego do użytku domowego wynosi około 300 kHz, podczas gdy kawitacja salonowa ma częstotliwość wyjściową około 30 kHz. Urządzenia do kawitacji domowej mają mniejszą moc, ale nie wymagają specjalnej wiedzy i przeszkolenia oraz nie można się nimi zaszkodzić. Producenci starają się dojść do kompromisu – tak, aby było to absolutnie bezpieczne, ale też z wystarczającym pozytywnym efektem.

 

Czy mogą wystąpić skutki uboczne?

Nie ma poważnych skutków ubocznych. Należy pamiętać, że zniszczone trójglicerydy przechodzą przez układ limfatyczny i krwionośny, są niszczone przez wątrobę i wydalane przez nerki, co może powodować pewne obciążenie tych narządów. Lepiej nie robić kawitacji, jeśli masz chorobę wątroby i nerek. Ponadto, aby nie zwiększać obciążenia, po zabiegu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu i tłustych potraw.


Czy po kawitacji występuje efekt antycellulitowy?

Tak. Cellulit to mieszanka powiększonych komórek tłuszczowych i produktów przemiany materii, które nie są wydalane z powodu złego metabolizmu. Cellulit tworzy się, gdy tyjesz, ale jednym z powodów, dla których cellulit jest bardziej prawdopodobny, jest brak równowagi hormonalnej i zmniejszony metabolizm wraz z wiekiem. Jeśli nie zauważyłaś na czas, naskórek wypchnie komórki tłuszczowe, a skóra stanie się wyboista. Nie jest łatwo usunąć to za pomocą masażu, ale kawitacja pomoże, ponieważ przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii i zmiękcza komórki tłuszczowe.

 

Jak długo trzeba czekać na efekt redukcji tkanki tłuszczowej?

Dla tych, którzy wykonują tę procedurę po raz pierwszy, efekt może być natychmiastowy, objętość jest zauważalnie zmniejszona. Wynika to z szybkiego efektu drenażu limfatycznego. Aby osiągnąć redukcję warstwy tłuszczu, należy wykonać co najmniej 10 zabiegów i wskazane jest połączenie ich z innymi środkami mającymi na celu zwiększenie metabolizmu. W ciągu 3 miesięcy można poprawić budowę ciała, wskazane jest wykonanie zabiegów najpierw 2 razy w tygodniu, a następnie 1 raz w tygodniu.

 

Jak często trzeba wykonywać procedury?

Zniszczone podczas zabiegu komórki tłuszczowe są usuwane przez układ limfatyczny w ciągu 2-3 dni, więc nie ma potrzeby robić tego zbyt często. Optymalnie 1-2 razy w tygodniu. Można go podzielić na strefy — na przykład dziś biodra i pośladki, a jutro talię.

 

Co można zrobić, aby osiągnąć maksymalny efekt kawitacji?

Kawitacja może pomóc w stosunkowo szybkim schudnięciu, ale zobaczmy, co jeszcze możesz zrobić, aby wzmocnić jej działanie. Po kawitacji pij dużo wody, aby organizm szybciej usuwał tłuszcz. Również w tym czasie - 2-3 godziny po zabiegu — albo powstrzymaj się od jedzenia, albo zjedz coś lekkiego i spalającego tłuszcz. Tłuszcz po kawitacji znajduje się w stanie, w którym organizmowi łatwiej jest wykorzystać go na energię. Dlatego umiarkowane ćwiczenia po zabiegu są bardzo skuteczne. Polecamy ćwiczenia aerobowe, pływanie, jazdę na rowerze. Przy lekkich lub umiarkowanych ćwiczeniach przez 3-4 dni po kawitacji szybciej schudniesz. Po zabiegu zalecany jest samodzielny masaż limfatyczny, a dla poprawy krążenia krwi można go wykonać w ciepłej kąpieli.

peeling kawitacyjny_03 peeling kawitacyjny_06

Urządzenia kawitacyjne można dziś kupić do użytku domowego. Skorzystaj z okazji, aby zawsze mieć czystą twarz i ciało.

Przejdż do sklepu